Przejdź do głównej zawartości strony
Po kolędowaniu przy szopie serdecznie zapraszamy dzieci 5+ oraz całe rodziny na spektakl „Herody” w wykonaniu Fundacja Teatr Latarnia w najbliższą sobotę 6 stycznia po godz. 18.00!

Herody – królowały w podlaskich domach jeszcze sto lat temu. Świąteczne przedstawienia – walki dobra ze złem – dziś ożywia reżyser, lalkarz i muzyk – Mateusz Tymura oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej\

Przeniesiemy się na północ, a dokładnie Białostocczyzna!

Gdzie, na Podlasiu obok zwyczaju kolędowania z gwiazdą, chodziło się także w przebraniach różnych zwierząt i maszkar, chłodziło się także z kozą, a jeszcze nie tak dawno z szopką, która była małą scenką lalkową, w której grało się ręcznie wykonanymi kukiełkami. Inspirując się tradycją, świątecznymi zwyczajami, ludowymi kolędami, na podstawie autentycznego scenariusza z wioski Miłkowice-Maćki zrealizowaliśmy widowisko szopkowe pt. „Herody”

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach
Zapraszamy!


Wstęp:
wolny

Miejsce:
Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach
Piotrowice 94A


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij