Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na drugą edycję projektu Gminna potańcówka na dechach! 30 lipca o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Zaściankach zagra kapela Tęgie Chłopy.

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy. Kapela grała do tańca podczas zabaw tanecznych i festiwali muzyki tradycyjnej i współczesnej w całej Polsce, a także w Szwecji i Francji.

Ich najnowsza płyta Rakieta! zdobyła prestiżowy tytuł fonograficznym konkursie Polskiego Radia Folkowy Fonogram Roku 2021. Jury wybierało spośród kilkudziesięciu polskich płyt folkowych wydanych w zeszłym roku. W finale konkursu znalazło się 13 płyt. Rakietą! zespół udowodnił, że wiejska muzyka ma niesłabnącą moc urzekania. Wzrusza, wprawia w zamyślenie, bawi, pobudza do ruchu i kreatywności. Potrafi czule towarzyszyć człowiekowi współczesnemu na co dzień i od święta.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022.


Źródło informacji:
– miedzyrzecgmina.pl…
– Facebook/video

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij