Przejdź do głównej zawartości strony

Macie już plany na wakacje? Z wielką przyjemnością zapraszamy na drugą edycję projektu Gminna potańcówka na dechach! 30 lipca o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Zaściankach zagra kapela Tęgie Chłopy

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy 👰‍♀🤵‍♂ Kapela grała do tańca podczas zabaw tanecznych i festiwali muzyki tradycyjnej i współczesnej w całej Polsce, a także w Szwecji i Francji. W 2014 r. wzięła udział w spektaklu Jacka Hałasa i Darka Błaszczyka Orszak weselny/Żałobny rapsod, zrealizowanym przez Polskie Radio. Zespół Tęgie Chłopy wydał dotychczas trzy płyty: Dansing (wyd. Muzyka Odnaleziona, 2015), Wesele! (2017, wyd. Wodzirej) oraz Rakieta! (2021, wyd. Echo Production).

Ich najnowsza płyta Rakieta! zdobyła prestiżowy tytuł fonograficznym konkursie Polskiego Radia Folowy Fonogram Roku 2021. Jury wybierało spośród kilkudziesięciu polskich płyt folkowych wydanych w zeszłym roku. W finale konkursu znalazło się 13 płyt. Rakietą! zespół udowodnił, że ponad pół wieku po pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu i 16 lat od uruchomienia YouTube’a wiejska muzyka ma niesłabnącą moc urzekania. Wzrusza, wprawia w zamyślenie, bawi, pobudza do ruchu i kreatywności. Potrafi czule towarzyszyć człowiekowi współczesnemu na co dzień i od święta.

Doświadczajmy tego wspólnie!


Organizator:
GOK Międzyrzec Podlaski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij