Przejdź do głównej zawartości strony

Galicyjskie Targowisko Instrumentów to nowe zdarzenie poświęcone sztuce tworzenia instrumentów muzycznych, muzykowaniu i tańcom, dedykowane miłośnikom wielobarwnego świata muzyki. Odbędzie się w wyjątkowym i bogatym w tradycje regionie, w przepięknym renesansowym Kasztelu w Szymbarku.

Będą koncerty, tańce, warsztaty, opowieści, prezentacje pracowni i oczywiście wystawa wszystkich twórców instrumentów, którzy na targowisku zagoszczą.

Na targu będzie można instrumenty nie tylko obejrzeć.
Na targu będzie można na instrumentach zagrać,
instrumentów posłuchać,
o instrumentach porozmawiać.
Proste instrumenty zrobić,
instrumenty sprzedać i kupić.
Napatrzeć się i nasłuchać,
a do muzyki przetańczyć cały dzień!

Zapraszamy twórców z bliskiej okolicy, z całej Polski i krajów sąsiadujących z instrumentami tradycyjnymi, lutniczymi, historycznymi, rekonstruowanymi i autorskimi. Zapraszamy profesjonalistów i amatorów. Pasjonatów. Zapraszamy też osoby reperujące instrumenty, stroicieli, producentów i dostawców materiałów lutniczych, kolekcjonerów, muzykantów, badaczy, muzealników i wszystkich, których poniesie ciekawość.

W ramach Targowiska zaplanowane są:
wystawy lutników i rzemieślników,
koncerty, warsztaty muzyczne i wspólne granie do tańca,
prezentacje, opowieści i wykłady tematyczne,
wystawy fotograficzne,
warsztaty inspirujące do wykonywania prostych instrumentów,
całodzienna zabawa i nauka tańców tradycyjnych.

Zapraszamy wszystkich miłośników spontanicznego muzykowania i tańców. Namiot dedykowany tanecznikom będzie działał od 11:00 do 22:00! Tańczyć będzie można bez wytchnienia. Dla chętnych na wsłuchanie się w opowieści zaplanowane są indywidualne prezentacje twórców i koncerty. A w oficynie wystawa wszystkich przywiezionych instrumentów. Oprócz tego warsztaty z robienia instrumentów dla dużych i małych. Wyszynk i zapewne też smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich powinny wszystkich skusić. Proszę państwa…

Zabierz ze sobą instrument, na którym grasz albo nad którym pracujesz. Przeszukaj domowe zakamarki. Może masz zakurzony, zdekompletowany, skarb. Zabierz go koniecznie. Na targu znajdziesz pomocną osobę, która nada mu nowe życie. Może masz śpiewnik, zdjęcia, wspomnienia o muzykantach, twórcach instrumentach. Weź te skarby/ pamiątki ze sobą. Podziel się swoją opowieścią.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WKRÓTCE!

Do zobaczenia!

Fundacja Inicjatyw Twórczych – Targowisko Instrumentów
Piotr Piszczatowski
Dorota Piszczatowski
Tomasz Jeż


Miejsce:
Kasztel w Szymbarku, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Zgłoszenia:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA WYSTAWCÓW BĘDZIE OTWARTY OD 26 KWIETNIA DO 10 MAJA 2022
https://forms.gle/tvL1J5w6WrZtjayK8

 


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij