Przejdź do głównej zawartości strony

Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje to kontynuacja jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – w tym roku spotkamy się 27 maja w Warcie! Spotkajmy się, aby zachować od zapomnienia tradycyjną muzykę, tańce i pieśni.

Festiwal Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje kontynuuje tradycję jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – Spotkań Folklorystycznych Polski centralnej Od Kujawiaka do Oberka. Organizatorem wydarzenia było dotychczas Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Tegoroczną edycję Festiwalu zaplanowano w odświeżonej formie formule, a za jego organizację odpowiada Łódzki Dom Kultury we współpracy z Warckim Centrum Kultury.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są ludowe kapele autentyczne i opracowane, mistrzowie instrumentaliści wraz ze swoimi uczniami, a także zespoły inspirowane folklorem. Mile widziani są nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, ale szeroko pojętej Polski centralnej.

Uczestnicy mogą przesyłać zgłoszenia do 26 kwietnia 2023 r., pocztą tradycyjną na adres Łódzkiego Domu Kultury lub mailem: [email protected].

Regulamin oraz karty zgłoszeń do pobrania dostępne są na stronie ŁDK:
www.ldk.lodz.pl/aktualnosci…

Zajęcie wysokich miejsc w konkursie będzie dla muzyków ludowych przepustką do zaprezentowania się podczas 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Miejsce:
kąpielisko miejskie
Warta, ul. Płk. Amora Tarnowskiego 26

Wstęp wolny

Organizatorzy:
Łódzki Dom Kultury
Warckie Centrum Kultury

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera.

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– www.ldk.lodz.pl/aktualnosci…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij