Przejdź do głównej zawartości strony

W tym roku po raz pierwszy poczujemy przedsmak Festiwalu na długo przed nadejściem listopada. Rozpoczynamy koncertem 𝙀𝙪𝙛𝙤𝙣𝙞𝙚 – 𝙋𝙧𝙚𝙡𝙪𝙙𝙞𝙪𝙢 z udziałem Adama Struga i Monodii Polskiej już 14 czerwca. W programie – zapowiedź tego, co czeka na nas w listopadzie, ale nie tylko.

Na koncert Monodii Polskiej złożą się utwory, które śpiewacy wykonują najchętniej. W kontynuowanej przez zespół tradycji odnajdujemy pieśni proweniencji kościelnej, szlacheckiej i gminnej. W minionych wiekach wiersze – religijne i świeckie – niejako automatycznie „obrastały” muzyką. Przez kościół trafiały pod strzechy sprawiając, że na polskiej wsi zachowały się niemal po dzień dzisiejszy zabytki rodzimej kultury muzycznej i literackiej minionych epok.

W programie: koheletyczne pieśni sarmackie doby baroku („Cokolwiek w świecie jest wszystko marność”), nabożne pieśni gminne („Nie masz na świecie nic szczęśliwszego”), oraz – wbrew nazwie zespołu – polifoniczne utwory polskiego średniowiecza i renesansu m.in. „Pomni Panie Dawida”, czyli psalm 132 w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego i czterogłosowym opracowaniu Mikołaja Gomółki.

Artyści:
Adam Strug
Monodia Polska


Miejsce:
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Wstęp:
Bilety – https://nck.bilety24.pl/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij