Przejdź do głównej zawartości strony

Garnitur tańców polskich z Marią Stępień. Cykl warsztatów (multi)instrumentalnych.

* warsztaty: klub Strefa 28.05 | 11.06 | 25.06 | 02.07
* noc tańca: EtnoKraków/Rozstaje | Noc Tańca | Forty Kleparz | 8 lipca 2023

rezerwacje mailowe: [email protected] (liczba miejsc ograniczona)

Garnitur Polski. Czy można zagrać garnitur? A można! Dawniej na wsi „garniturem” nazywano cykl tańców granych po sobie bez przerwy od najwolniejszego do najszybszego. Na warsztatach uszyjemy taki właśnie garnitur, w dodatku melodie będziemy czerpać z różnych zakątków Polski, trochę Łowicza, trochę Małopolski, do tego szczypta Rzeszowszczyzny. Zwieńczeniem warsztatów będzie występ na Nocy Tańca festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 8 lipca w Fortach Kleparz. Zapraszamy osoby posiadających podstawowe umiejętności gry na dowolnym instrumencie.

'Garnitur polski’ – polskie tańce od najwolniejszych, aż do tych najszybszych!
Towarzyszyć nam będą dostojny krakowski chodzony, zmysłowy kujawiak, uroczy rzeszowski walczyk, szalone łowickie i radomskie oberki, nie zabraknie też oczywiście i krakowiaka  .
W ciągu 4 warsztatów od końca maja do początku lipca stworzymy razem krakowską kapelę festiwalową i zagramy na Nocy Tańca festiwalu EtnoKraków/Rozstaje!
Warsztaty odbywają się w przyjaznej, otwartej i sprzyjającej rozwijaniu umiejętności atmosferze. Tutaj rzut okiem (i uchem  ) jak było ostatnio:
https://fb.watch/kzL2Z6bLSD/

W SKRÓCIE:
-> 3 spotkania warsztatowe po 3 godziny + jedno dłuższe w lipcu, 6 godzin (28.05, 11.06, 25.06, 02.07)
-> godz. 16:00-19:00, klub Strefa, ul. Św. Tomasza 31
-> koszt: 250 zł (dla członków krakowskiej grupy warsztatowej Kapela Siwka 150 zł)
-> w cenie karnet na większe koncerty festiwalu EtnoKraków/Rozstaje!
-> można dołączyć z różnymi instrumentami
-> poziom: od początkujących do średnio-zaawansowanych (jeśli się wahasz – napisz do nas!)
-> finał: 8 lipca – zagramy na Nocy Tańca, jako kapela festiwalowa EtnoKraków/Rozstaje: Garnitur Polski!

Maria Stępień
Poprowadzi warsztaty i orkiestrę festiwalową Garnitur Polski. Skrzypaczka w zespołach Kożuch, Radical Polish Ansambl, Raraszek, Trancexpress Lunaria, w kapeli Dobrzeliniacy. Laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej i folkowej, m.in. Grand Prix na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia 'Nowa Tradycja’ z zespołem Kożuch (2016), ‘Baszta’ Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (2012), drugie miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku z zespołem Radical Polish Ansambl (2019). Występowała na wielu scenach w kraju (m.in. Polskie Radio, Filharmonia Łódzka, EtnoKraków/Rozstaje, Sacrum Profanum, Wszystkie Mazurki Świata) i za granicą (Tallin, Praga, Souve, Wiedeń, Moskwa). Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach: skrzypce oraz muzykoterapia.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij