Przejdź do głównej zawartości strony

25 sierpnia o godzinie 19:30 w naszym Centrum odbędzie się Etno Potańcówka z muzyką na żywo zespołu Wowakin!

Trio Wowakin specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą na muzyce tradycyjnej, ale także mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą i humorem. Zespół nawiązuje też świetny kontakt z publicznością i porywa do tańca 🥁

Wowakin jest laureatem konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2016. W 2017 reprezentował kraj na międzynarodowym Festiwalu i targach World Music Womex EXPO. Wystąpił też na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej w Polsce i w Europie, m.in.: EthnoPort’18, Skrzyżowanie Kultur’19, Budapest Ritmo’18, CrossRoads’19 Ostrawa, Globaltica’19, Dźwięki Północy ’19. Ethnobaltica, Ethniessy. Prowadził warsztaty muzyczne w Belgii (Gooikkorts), Hiszpanii (Plasencia Folk Festival), USA (workshop at San Diego State University California) . Atyści wydali we wrześniu 2017 swój debiutancki album „Kraj za miastem”, we wrześniu 2020 album „Wiązanka”, w 2021 album z pastorałkami „W malowanych sankach”.

Więcej informacji o zespole: www.wowakin.pl


Miejsce/organizator:
Centrum na przedmieściu
Wrocław, ul. Prądzyńskiego 39A

Wstęp płatny:
30 zł

Projekt CENTRUM NA PRZEDMIEŚCIU jest realizowany przez Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl
Wroclaw [Wroclove], Wrocław rozmawia, wro-ngo


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij