Przejdź do głównej zawartości strony

Akademia Tańca Tradycyjnego – Bogumiła i Piotr Zgorzelscy i festiwal Ethniesy zapraszają do Bydgoszczy na warsztaty tańca.

Jako że w niedzielę na festiwalu Ethniesy będą przygrywać do tańca Tęgie Chłopy, podczas warsztatów będziemy w dużej mierze bazowali na muzyce z Kielecczyzny. Zatem na pewno nauczymy się jak zatańczyć kieleckie chłopy czyli miejscowe oberki. Oczywiście gra się tam także wiele pięknych polek „bab”, które również zawitają na nasze warsztaty.

Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, m.in. tańczenia w parach, tańczenia oraz wirowania w parach po kole, a także improwizowania oraz używania różnego rodzaju prostych ozdobników zarówno w tańcach o rytmach trójdzielnych (oberkach, walczykach) jak i w metrum parzystym (polki).

Opanowanie tych kroków i tanecznych zasad pozwoli Wam cieszyć się tańcem na miejskich i wiejskich potańcówkach, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych.
Nasze warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie. Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu. Podczas warsztatów tańczyć będziemy głównie do melodii z Kielecczyzny.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.


KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

DLA KOGO?
Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących lub tych, które dawno nie tańczyły wirowych tańców tradycyjnych i chciały by sobie je przypomnieć. Nasze warsztaty można też potraktować jako zajęcia fitness podczas których w bardzo miłej atmosferze można zgubić bardzo wiele kalorii.

KIEDY?
19 i 20 marca
sobota, godz. 11–15
niedziela, godz. 11–15

ZA ILE?
Koszt 180 zł od osoby (sparowani 140 zł od osoby)

GDZIE?
Młyny Rothera
Bydgoszcz, ul. Mennica 10

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona! Jako, że przestrzeń warsztatowa ma ograniczoną powierzchnię w celu zapewnienia jak największego komfortu tańczącym max. wielkość grupy to 15 par!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres [email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU do dnia 18 marca na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem: Roztańczone CHŁOPY i BABY Bydgoszcz + imię i nazwisko

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów(poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– ethniesy.com/wydarzenia/warsztaty-taneczne-z-piotrem-zgorzelskim
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij