Przejdź do głównej zawartości strony

9. edycja festiwalu Ethniesy za pasem, w związku z czym, chcemy zapoznać Was z ideą, która będzie niosła nas przez całą wiosnę, a na pewno przez festiwalowe dni.

Bring me water/ Podaj mi wodę

Nasze tegoroczne hasło nie nawiązuje do szklanki wody, którą na starość mają podawać nam nasze dzieci. Bardziej chodzi o to, by te dzieci same mogły bezpiecznie i za darmo korzystać z tego najwyższego dobra, jakie daje nam Ziemia. Woda koi, daje życie, nasze życie zaczyna się w wodzie. Mówimy o początku, bo sam czas festiwalu to początek wiosny. To czas jeszcze jedną nogą na przednówku, już nie pochówku, a przy narodzinach. Wiosny.

Chcemy czystych rzek, jezior i mórz. Chcemy przywrócić biegi rzek i rzeki bieg. Zajrzeć w jej skryty nurt, usłyszeć, co do nas szczepce. Chcemy mówić trochę ciszej, nie czuć wiecznego pragnienia. Chcemy móc ugasić je szklanką wody, którą będziemy mieli siłę sami sobie nalać.

Podczas festiwalu muzykę tradycyjną zagrają:
Tęgie Chłopy

Warsztaty tańców tradycyjnych poprowadzą:
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy – Akademia Tańca Tradycyjnego

Pełen program festiwalu:
ethniesy.com/program

Miejsce:
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
lub Młyny Rothera

Organizator:
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Źródło informacji:
– ethniesy.com/
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij