Przejdź do głównej zawartości strony

Marzyłyśmy o takim spektaklu od dawna – jedną z premier bieżącego sezonu jest wiosenna opowieść powstała na styku teatru lalek i muzyki tradycyjnej.

Poznamy Iśkę – dziewczynkę, która zaprosi nas do swojej historii związanej z czasem nawoływania wiosny. Jak się okaże, a raczej – jak odsłoni to Iśka – podróż z zimy do wiosny przechodzi na naszych oczach przyroda, ale też – nasze serce. To ważny temat spektaklu – serce, a dokładnie serce dziecka, w którym czasem gości smutek. Co z nim zrobić? Jak go oswoić i odebrać wiadomość, którą często nam niesie? O tym właśnie opowiemy, a wspólne przeżycie spektaklu może być świetną sposobnością do przyjrzenia się bliżej tej właśnie emocji, która – choć nazywana trudną czy negatywną – jest częścią życia każdego z nas.
Idąc w stronę wiosny spotkamy barwne i często nieznane postaci kolędnicze związane z polskimi tradycjami kolędowania wiosennego! Oj, dzieje się – scenariusz został oparty na tradycyjnych oracjach i pieśniach kolędniczych, więc dzieci mają okazję poznać bliżej te mało znane, a bardzo ciekawe smaki polskiej kultury tradycyjnej.
Do realizacji zaprosiłyśmy wyjątkowe artystki, które współpracują z nami od lat: Dominikę Oczepę – skrzypaczkę tradycyjną o niebywałym artystycznym smaku oraz Karolinę Martin – aktorkę, absolwentkę wydziału lalkarskiego, twórczynię wielu ciekawych spektakli w tej konwencji. Przywitamy wiosnę – tę na zewnątrz i tę w sercu – żywiołowym brzmieniem tradycji i pięknem teatru lalek.

Występują:
Narracja, animacja lalki: Karolina Martin
Narracja, skrzypce, cytra: Domnika Oczepa
Narracja, polski bęben obręczowy: Karolina Ociepka
Konsultacje psychologiczne: Karolina Idkowiak
Scenografia: Anna Kaźmierak Miło to widzieć i Piotr Rogaliński Nie-zabawki
Rekwizyty: Karolina Martin i Katarzyna Peplinska
Kostiumy: Berenika Pyza
Fotografie: Marianna Łakomy Mikromomenty
czas trwania: 45 minut
wiek odbiorców: 3+
liczba artystów: 3
forma: teatr lalek i polska muzyka tradycyjna

Wstęp wolny.
Rezerwacja biletów pod adresem mailowym
[email protected]

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij