Przejdź do głównej zawartości strony

Strona III – Roztoczańska orkiestra dęta.

Nadchodzące spotkanie z tradycją to propozycja dla dzieci grających na instrumentach dętych. Starsi orkiestranci zwykli mawiać: „Orkiestrę trudno zebrać, a jeszcze trudniej rozgonić”! Ile w tym zdaniu kryje się prawdy, opowie Ewelina Prokopiuk, saksofonistka i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (Białystok), która od dzieciństwa grała w składach dętych działających na Roztoczu.

Podczas warsztatów dowiemy się, jak zbudowana jest tradycyjna orkiestra, gdzie można ją dziś usłyszeć i jaką rolę pełni w niej kapelmistrz. Opowiemy sobie o przemarszach orkiestr dętych oraz spróbujemy swoich sił w jednoczesnym graniu i chodzeniu. Każde z dzieci stanie się też na chwilę dyrygentem naszej warsztatowej orkiestry.

Zajęcia opierają się na repertuarze Orkiestr Dętych z Zaburza oraz Goraja i są przeznaczone dla dzieci i młodzieży grającej na instrumentach dętych posiadających własny instrument.


Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro

Dla kogo:
zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10–17 lat grające na instrumentach dętych i posiadające własny instrument

Zapisy: 
https://tiny.pl/w83jh
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Koszt:
15 zł przy udziale 1 osoby; 20 zł przy udziale 2 osób.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij