Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte kierunku podyplomowych studiów z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w dniach 13–14 stycznia 2024.

Kandydaci na studia będą mogli uczestniczyć w roli wolnych słuchaczy w zajęciach praktycznych roku II podyplomowych studiów z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej, a także wziąć udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym kierunku, podczas którego będą mieli okazję do spotkania zarówno z kierowniczką studiów, profesor Anną Walugą, jak i z wybranymi prowadzącymi zajęcia w ramach studiów.

Wieczorem będzie okazja do spotkania w szerszym gronie, gdyż o 18:00 odbędą się otwarte warsztaty z zakresu śląskich tańców tradycyjnych, a zaraz po nich potańcówka w patio Akademii. Na te wydarzenia zapraszamy nie tylko kandydatów, ale także wszystkich chętnych! Podczas potańcówki do tańca zagra Kapela Fedaków, a także inni wykładowcy naszych studiów (Paweł Płoskoń, Brygida Sordyl) oraz studentki II roku.

Harmonogram Dni Otwartych Muzyki Tradycyjnej:

SOBOTA 13 STYCZNIA
12:00–14:15 śpiew tradycyjny, prowadzenie: Wiola Jakubiec
14:15–15:00 spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia
15:00–18:00 gra w kapeli, prowadzenie: Jakub Fedak

18:00–19:15 otwarte warsztaty śląskich tańców tradycyjnych w patio, prowadzenie: Iga Fedak, akompaniament: Kapela Fedaków
19:30–21:30 POTAŃCÓWKA w patio. Do tańca zagra Kapela Fedaków, a także inni wykładowcy podyplomowych studiów z zakresu muzyki tradycyjnej: Paweł Płoskoń, Brygida Sordyl oraz słuchaczki studiów.

NIEDZIELA 14 STYCZNIA
9:00–10:30 taniec tradycyjny, prowadzenie: Iga Fedak
11:00–12:30 praktyka instrumentalna, prowadzenie:
Jakub Fedak – akordeon, cymbały
Paweł Płoskoń – lira korbowa
Brygida Sordyl – skrzypce

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.


Miejsce/organizator:
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij