Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 9-10 czerwca (piątek-sobota) zapraszamy Was na dwa dni z muzyką Roztocza w dwóch formach z nią obcowania – muzycznej fury rowerowej oraz wieczornych potańcówek.

Za dnia, w godzinach okołopołudniowych odbędzie się dwuetapowy rajd rowerowy Żurawie-Zakłodzie, podczas którego zrobimy dwie malownicze pętle wokół tych pięknych miejscowości. Towarzyszyć nam będą muzycy Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej oraz Kapeli Butrynów, a być może także niespodziewani goście! W planie przystanki przy okolicznych sklepach, punktach widokowych i miejscach, w których ktoś ręką zamacha, żeby zatrzymać peleton. Potrzebny sprzęt: własny rower, woda, kask.

Wieczorami zaś odbędą się dwie imprezy taneczne z muzyką tradycyjną regionu. Zapraszamy na potańcówki w remizach w Gaju Czernięcińskim i Zakłodziu (obie wyposażone w nienaganny, drewniany parkiet!) z udziałem wyżej wymienionych kapel i gości.

Rozkład jazdy:
• 9 czerwca (piątek)
14:00 – rajd rowerowy – start: Żurawie, meta: Gaj Czernięciński
19:00 – potańcówka w remizie OSP Gaj Czernięciński (wstęp wolny!)
• 10 czerwca (sobota)
14:00 – rajd rowerowy ze startem i metą w Zakłodziu
19:00 – potańcówka w remizie OSP Zakłodzie (wstęp wolny!)

Wydarzenia towarzyszące:
• 7 czerwca (środa) Potańcówka z Warszawsko-Lubelską Orkiestrą Dętą na Jezuickiej w Lublinie
• 8 czerwca (czwartek) – procesje Bożego Ciała z udziałem tradycyjnych roztoczańskich orkiestr dętych m.in. w Goraju, Zdziłowicach i Radecznicy
• 11 czerwca (niedziela) – czas na relaks i powroty do domu, początek odpustu w Radecznicy

Polecane noclegi:
Chłopków: agroturystyki Pod Lipą i Siedlisko
Latyczyn: Ranczo na Latyczynie
Olszanka: Angloagroturystyka
Czernięcin Główny: agroturystyka Tamiga
Sąsiadka: Niebieska Chatka

Organizatorzy: Fundacja Piszczałka, Fundacja Stara Droga, OSP Zakłodzie, Stowarzyszenie Przyjazna Wieś w Zakłodziu, OSP Gaj Czernięciński, OSP Żurawie, KGW w Żurawiu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij