Przejdź do głównej zawartości strony

– TAŃCE O RYTMACH DWUMIAROWYCH (poziom +1)

Podczas warsztatów nauczymy się tańczenia w korowodach, w parach, trójkach, tańczenia po kole, po liniach oraz wirowania w parach.

Opanowanie tych kroków i tanecznych zasad pozwoli Wam cieszyć się tańcem na miejskich i wiejskich potańcówkach, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych. W trakcie warsztatów pojawi się także duża ilość ćwiczeń rytmicznych dzięki którym w naszym tańcu pojawi się płynność, spontaniczność, żywiołowość i radość.

 

– TAŃCE O RYTMACH DWUMIAROWYCH (poziom +2)

Warsztat te przeznaczone są dla umiejących wirować płynnie krokiem zwykłej polki, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności m.in. wirowania w parze w różnych kierunkach oraz chcą nauczyć się innych tańców, w których wykorzystywana jest rytmika dwumiarowa m.in. polki uginane, krakowiaki, wiwaty czy powolniaki.

Będzie to też okazja do nauki improwizowania oraz używania różnego rodzaju tanecznych ozdobników w metrum dwumiarowym.

Podczas warsztatów tańczyć będziemy do melodii z różnych regionów Polski.

  Podczas warsztatów wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
  Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
 Przede wszystkim będzie to duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, tanecznych zasad i kroków, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem przy wszelkich okazjach podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.

Dla kogo:
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

Czas:
w godz. 18.00 do 19.30 (poziom podstawowy)
w godz. 19.30 do 21.00 (poziom średnio zaawansowany)

Wstęp:
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania po 1.5 godz .
Koszt 200 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 150 zł od osoby).

Miejsce:
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Zapisy:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem:
TERMINAL (nazwa wybranego kursu) + (miesiąc) + imię i nazwisko

Co zabrać ze sobą:
Coś do picia, wygodny strój. Ze względu na zbliżające się jesienne warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij