Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na dwa wieczory z góralskim śpiewem wiejskim. Zajęcia poprowadzą Marta Matuszna i Rafał Bałaś – muzykanci z Beskidu Żywieckiego.

W planie:
– wspólne słuchanie mistrzów – archiwalne nagrania śpiewaczek i śpiewaków z Beskidu Żywieckiego: Kapeli Byrtków, Anny Kupczak, Julianny Adamek, Anny Dunat, Zofii i Józefy Sordyl i in.,
– ćwiczenia „Jak śpiewać by nie robić sobie krzywdy?”,
– śpiewanie: z babami pośpiewa Marta, a z chłopami pośpiewa Rafał.

MARTA MATUSZNA – góralka z Lalik, skrzypaczka, śpiewaczka, nauczycielka. Instruktorka gry na skrzypcach i śpiewu w Fundacji Braci Golec. Współtworzy duet „DudySkrzypce”, grający archaiczną muzykę Beskidu Żywieckiego, oraz zespoły „Skład Niearchaiczny” i „Besquidians”, łączące w swojej twórczości folk, jazz i folklor.
Miłośniczka gór i organizatorka akcji Czyste Beskidy.

RAFAŁ BAŁAŚ – muzyk, nauczyciel, organizator z pasją; instruktor gry na basach, kontrabasie, instrumentach pasterskich i dudach. Od najmłodszych lat uczył się gry na instrumentach ludowych – piszczałkach, fujarkach, dudach, rogach. Jako dudziarz współtworzy duet „DudySkrzypce”, grający archaiczną muzykę Beskidu Żywieckiego. Kontrabasista w zespołach „Skład Niearchaiczny” i „Besquidians”. Zajmuje się również budową instrumentów ludowych, w szczególności dud żywieckich. Wieloletni instruktor Fundacji Braci Golec, obecnie współpracownik Fundacji Górom.
Organizator inicjatywy Czyste Beskidy. Biegacz górski i skialpinista.


Czas:
29–30 listopada 2022
WTOREK
18:00–20:30
ŚRODA
18:00–20:30

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Koszty:
50 PLN
Liczba miejsc ograniczona.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM: forms.gle…

oraz wpłaty na konto.

 

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij