Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim jest koncert Adam Strug „Pieśni Pasyjne” w Swołowie.

Na koncert Adama Struga złożą się pieśni pasyjne – od średniowiecza po wiek XIX. W warstwie literackiej odnajdujemy tam najwybitniejszych poetów polskich i anonimy proweniencji gminnej. Warianty melodyczne przekazywane były w tradycji ustnej.Utwory wykonywane są w skalach wcześniejszych, niż używana dziś powszechnie skala dur-moll. Strugowi na lirze korbowej towarzyszyć będzie Hipolit Woźniak. Wykonawcom zależy na przełamywaniu konwencji koncertowej poprzez włączanie publiczności do wspólnego śpiewania.

𝗔𝗱𝗮𝗺 𝗦𝘁𝗿𝘂𝗴 – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, badacz i popularyzator muzyki tradycyjnej. Urodził się w 1970 roku w Piszu. W latach 90. współtworzył Bractwo Ubogich, później związany z Kapelą Brodów. Prowadzi zespół Monodia Polska, który praktykuje tradycyjne pieśni polskie przekazywane w tradycji ustnej. Jego autorskie piosenki wykonują m.in. Stanisław Soyka i Wojciech Waglewski. Współpracuje też z Michałem Lorencem i Polskim Teatrem Tańca.


𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲:
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Swołowie

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆:
do kupienia na portalu kupbilecik.pl
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/123231/Swo%C5%82owo/Adam+Strug/?fbclid=IwAR35jAvOBJdlyL4kRepOE3mUFQrtudGuULyjDuYnQn_iixEqvtLm3oQiFOE


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij