Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach 600-lecia Łodzi zapraszamy na potańcówkę z muzyką na żywo – Potańc Po Staremu! Na naszej scenie zaprezentują się: Janusz Prusinowski Kompania, Hajda Banda / Гайда Банда i Kapela Dobrzeliniacy.

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów. Łączą muzykę z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe zaś z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie.

Hajda Banda / Гайда Банда tworzą białorusko-polscy muzycy. Wyróżniają się tradycyjnym repertuarem tanecznym i wokalnym Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Z młodzieńczą energią i artystyczną finezją wykonują dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki.

Kapela Dobrzeliniacy to autentyczny zespół z pogranicza łowicko-łęczyckiego, grający archaiczne melodie z tych dwóch regionów muzycznych. To będzie gratka dla miłośników kultury tradycyjnej!


Miejce:
MSK: Niciarniana – Dom Kultury Ariadna

Wstęp:
30 zł/osoba

Organizatorzy:
MSK: Niciarniana – Dom Kultury Ariadna
Miejska Strefa Kultury w Łodzi

Partnerzy wydarzenia:
Łódzkie Centrum Wydarzeń
Fundacja Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij