Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 3-4 czerwca odbędzie się jubileuszowy, 40. Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego pod hasłem „Kaczka pstra dziatki ma”!

Z tej okazji, oprócz występów dzieci z toruńskich przedszkoli, wspominać będziemy również początki imprezy, znanej niemal wszystkim toruńskim Przedszkolakom.

Pierwsza edycja przeglądu pod ówczesną nazwą Przegląd Tańców i Piosenek Ludowych w wykonaniu dzieci przedszkolnych „Tańcowała ryba z rakiem” odbyła się w maju 1979 roku.

Od początku do udziału w przeglądzie zapraszane były grupy 5-latków z toruńskich przedszkoli. W pilotażowym wydarzeniu wzięło udział ponad 300 dzieci. Udział każdego z nich został uhonorowany upominkiem w postaci piernikowego serca ufundowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.


Miejsce:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 19, Toruń

Wstęp:
wolny

Czas trwania:
3 i 4 czerwca w godzinch od 10.00 d0 14.00


Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Patronat medialny objęły: muzykatradycyjna.pl oraz Mały Kolberg (https://www.akademiakolberga.pl/project/malykolberg/).

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie
– strona internetowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij