Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na kolejną edycję Złakowskiego Bożego Ciała! Podobnie jak w poprzednich edycjach, tuż po barwnej procesji rozpoczniemy podróż do świata muzyki źródłowo wiejskiej, opartej na tradycyjnych stylach i technikach wykonawczych. Muzyki niezmienionej przez współczesne aranżacje, rekonstruującej oryginalne wykonania pierwotnych, muzycznych form polskiej wsi z rejonów Łowicza, Łęczycy, Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Opoczna czy Radomia.

Wraz z muzykami kapel ludowych powrócimy do źródeł dźwięków i muzyki, której słuchali i przy której tańczyli nasi przodkowie. Spotkamy się z autentyczną i żywą materią naszej wspólnej muzycznej tradycji.

Przyjdź, posłuchaj i zatańcz z nami!
Do świata w pełni tradycyjnej sztuki ludowej zabiorą nas twórcy z regionu łódzkiego – to szansa na zapoznanie się z twórczością z zakresu rzeźbiarstwa, plastyki papierowej czy haftu oraz możliwość zakupu wyjątkowych prac artystów. W tym roku będzie również kiermasz publikacji i wydawnictw dotyczących muzyki ludowej.

Wydarzenia towarzyszące:
▪ prezentacja albumu muzycznego „Chłopi. Wesele Boryny”;
▪ wystawa fotografii Piotra Baczewskiego pt. „Do rana”;
▪ stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Kapele:
Napięcie / Diabubu / Kapela Niwińskich / Kapela Romana Wojciechowskiego / Kapela Jeremiego Kowalskiego / Dobrzeliniacy / Lunaria / MeŁł / Kapela Róży Grabowskiej / Kożuch / Słodkie Fascynacje / Kapela im. Tadeusza Kubiaka / Kapela Jana Szymańskiego / Kapela Metysława

Miejsce:
Skansen Jarosława Kaby i Fundacji Toinen Pro Art w Złakowie Kościelnym

Wstęp:
wolny

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera oraz Starosty Łowickiego Pan Marcina Kosiorka
Współorganizatorzy:
Fundacja Toinen Pro Art oraz Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Zduny

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij