Przejdź do głównej zawartości strony

10 ROCZNICA POWSTANIA LUDOWEGO MUZEUM WSI RAWSKO-OPOCZYŃSKIEJ „SOCHOWA ZAGRODA”


Godzina 17,00 – rozpoczęcie imprezy, przywitanie oficjalnych gości, przemówienia. Występ Zespołu Ludowego „Sierzchowianie” i „Cymbarki”.
Spotkanie z żywą muzyką tradycyjną czyli potańcówka w dawnym stylu na dechach na podwórku Sochowej Zagrody 18,00 – 23,00
ORGANIZATOR:
Zdzisław Socha i Fundacja „Żywa Tradycja” oraz Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak.
Wstęp wolny, mile widziane wsparcie Sochowej Zagrody.
Do tańca zagrają:
Kapela Władysława Urbańczyka z Ocieścia
Kapela „Opocznianka”
oraz gościnnie Kapela Jeremiego Kowalskiego z Łowicza.
ZAPRASZAM MŁODE KAPELE DO WSPÓŁPRACY I DO POKAZANIA SIĘ W „SOCHOWEJ ZAGRODZIE”.
Patronat:
Wójt Gminy Cielądz Paweł Król, Stowarzyszenie LGD „Kraina Rawki”, Starosta Powiatu Rawskiego Józef Matysiak.
Sponsorzy:
Łukasz Goszkiewicz Kanice – właściciel firmy KRUSZMAKS w Sierzchowach – beton towarowy i żwirownia
Wójt Gminy Cielądz Paweł Król
Patronat medialny:
„Głos Rawy Mazowieckiej i okolicy”, sochowazagroda.pl.
Możliwość rozbicia namiotów czy postawienia „Campera” na noc, toalety, możliwość skorzystania z kuchni gazowej czy lodówki. Dla nocujących możliwość skorzystania w niedzielę z kawy, herbaty czy też łazienki i prysznica.
Dla zapewnienia uczestnikom imprezy możliwości posilenia się po tańcach będzie możliwość zakupienia wyżywienia: grill (kiełbaska, karczek), pajda chleba ze smalcem ogórkiem, kawa herbata, napoje.
MIEJSCE:
Sierzchowy 62, 96-214 Cielądz – na prywatnej posesji Gospodarza Zdzisława Sochy.
„Sochowa Zagroda” – Sierzchowy koło Rawy Mazowieckiej – to prywatne Ludowe Muzeum Wsi Rawsko – Opoczyńskiej stworzone przez pasjonata i kolekcjonera Zdzisława Sochę. W autentycznych zabudowaniach gospodarskich przekształconych w galerię można obejrzeć mnóstwo starych wiejskich narzędzi, mebli, strojów i wyrobów rękodzielniczych.
Klauzula dotycząca praw autorskich i wizerunku:
1.Uczestnicy Spotkań organizowanych przez Gospodarza „Sochowej Zagrody” Zdzisława Sochę przenoszą nieodpłatnie na „Sochową Zagrodę” swoje prawa do artystycznych wykonań zaprezentowanych podczas tych Spotkań, w celu wykorzystania ich przez „Sochową Zagrodę” w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo:
a) Utrwalania na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu,
b) Wprowadzania do pamięci komputera i sieci Internet,
c) Publicznego odtwarzania i wyświetlania.
2.Uczestnicy Spotkań organizowanych przez Gospodarza „Sochowej Zagrody” Zdzisława Sochę udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w Spotkaniach.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij