Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 28–30 listopada 2023 odbyła się V Konwencja Muzyki Polskiej organizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

„Konwencja Muzyki Polskiej to cykliczne wydarzenie – spotkanie artystów, czyli praktyków, ale także obserwatorów (dziennikarzy) oraz animatorów życia muzycznego w naszym kraju, specjalistów w swoich dziedzinach. Przez kilka dni, podczas tematycznych sesji, diagnozują problemy i sukcesy szeroko rozumianej polskiej muzyki.

Celem Konwencji Muzyki Polskiej jest przegląd możliwości i wyzwań muzyki polskiej z perspektywy twórców, wykonawców i instytucji. Przed uczestnikami spotkania stoi wyzwanie określenia potencjału jej rozwoju i promocji, a także identyfikacji obszarów, które wymagają wsparcia ze strony sektora publicznego poprzez zmiany regulacji, mechanizmy promocji lub zakres ochrony”.


Na tegorocznej edycji odbył się panel „Muzyka tradycyjna i ludowa”.

Moderator:
Piotr Piszczatowski

Prelegenci:
– Rafał Bałaś
– Iga Fedak
– Filip Majerowski
– Martyna Żurek

Polecamy zapis filmowy panelu dotyczącego wyzwań stojących przed animatorami, edukatorami, muzykami, miejsca muzyki tradycyjnej we współczesności oraz jej różnorodnych aspektów. Początek w 8:02:40 godzinie nagrania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij