Przejdź do głównej zawartości strony

Krzysztof Gorczyca – prezes lubelskiego Towarzystwa dla Natury i Człowieka, opowiada o pracy na rzecz zachowania dziedzictwa, zarówno przyrodniczego, jak i kulturowego. W pracy tej ważną rolę odgrywają materiały archiwalne, które udostępniane są w ramach współpracy partnerskiej przez instytucje, a następnie popularyzowane w terenie przez działaczy i animatorów. Bohater filmu porusza również problematykę obecności nagrań archiwalnych w sieci oraz przybliża prowadzone przez jego stowarzyszenie „internetowe encyklopedie” muzyki Roztocza i Polesia.

Wystąpili: Krzysztof Gorczyca

Realizacja: Gutek Zegier, Marta Derejczyk

 

Film został zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2021 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powiązane artykuły

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij