Przejdź do głównej zawartości strony

Archiwum profesora Adolfa Dygacza to świetny przykład dobrych praktyk w zakresie udostępniania zasobów związanych z muzyką tradycyjną. Prywatne materiały badawcze, zbierane przez wiele lat pracy folklorystycznej Dygacza zostały przekazane przez spadkobierczynie profesora do zbiorów muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Instytucja zadbała o ich opracowanie, digitalizację oraz sukcesywne udostępnianie poprzez dedykowane strony internetowe. O pracy nad zbiorem, wyzwaniach związanych z zapewnieniem dostępności oraz działaniach popularyzacyjnych opowiada Agata Krajewska.

Wystąpili: Agata Krajewska

Realizacja: Gutek Zegier, Marta Derejczyk

Film został zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2021 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij