Przejdź do głównej zawartości strony

Zwyczaje sobótkowe to bardzo stare i w wielu regionach zapomniane obrzędy. Tylko gdzieniegdzie przechowała się o nich jakaś pamięć, pojedyncza pieśń. Częściej można je spotkać w społecznościach prawosławnych.

Polecamy przykłady tych niewielu zachowanych pieśni sobótkowych – tekstów i wykonań – zebranych przez Joannę Skowrońską na stronie:
www.piesni.josz.art…


Autorka o stronie:

Znajdziesz tutaj teksty pieśni ludowych wraz z przykładami muzycznymi. Nagrania pochodzą głównie ze zbiorów własnych, udostępnionych na potrzeby tej strony lub z Internetu, w przykładach zawsze podane jest źródło. Śpiewacy, to nie tylko starsi depozytariusze tradycji ze wsi, lecz także młode pokolenie badaczy, praktyków ze wsi i miast. Śpiewnik jest projektem otwartym i sukcesywnie będą pojawiać się tutaj nowe treści.

Kopiowanie, przetwarzanie materiałów ze strony w całości lub w części wymaga kontaktu z autorką strony: [email protected] 


Strona powstała w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia dla Joanny Skowrońskiej 2021: „Pieśni – rytuał – wspólnota. Repertuar obrzędowy dziś”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij