Przejdź do głównej zawartości strony

Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej od lat organizowana jest przez Fundację Muzyka Kresów w lipcu, w różnych miejscach Polski*. Osią dwutygodniowego zjazdu są intensywne warsztaty śpiewu prowadzone przez nauczycieli z Polski, Europy Wschodniej (Ukraina, Białoruś, Litwa, Rosja, in), Bałkanów i innych miejsc. Ich praca miała i ma widoczny wpływ na rozwój śpiewu naturalnego w Polsce oraz rozpowszechnianie wiedzy i wzniecania miłości do tradycyjnych pieśni i zwyczajów.

Ponadto organizatorzy proponują uczestnictwo w wykładach, w warsztatach instrumentalnych, tanecznych. Realizowany jest również osobny program dla dzieci.

Zapraszania do obejrzenia i posłuchania filmów z kilku edycji Szkoły:


XV Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej — 2012


XII Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej — 2009


Więcej filmów – o Szkole, o twórcach, o wykładowcach:
Facebook/Fundacja-Muzyka-Kresow/filmy


Owocem działalności Szkoły i Fundacji są wydane płyty z udziałem Zespołu Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej:


Fundacja na rzecz badań nad muzyką ludową i sakralną Kresów „Muzyka Kresów” – powstała w 1991 roku z inicjatywy uczonych i twórców Lublina. Głównym celem Fundacji jest prezentacja i badanie kultur tradycyjnych, a w szczególności muzyki tradycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. Działania Fundacji mają jednoczyć środowiska intelektualne w pracy nad odtworzeniem tożsamości narodowej i kulturowej narodów i grup etnicznych tej części Europy. Służyć temu mają organizowane przez Fundację konferencje, seminaria, koncerty, ekspedycje naukowe i programy edukacyjne. Priorytetowo traktowane są działania edukacyjne, adresowane przede wszystkim do dzieci, młodzieży i studentów.

Odwiedź:
Facebook/Fundacja-Muzyka-Kresow…
Instagram/fundacja.muzyka.kresow/


Aktualizacja artykułu:
* w lipcu 2023 roku Letnia Szkoła się nie odbywa z powodu nieotrzymania dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od lat wspierało wydarzenie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij