Przejdź do głównej zawartości strony

O humanizmie cyfrowym rozmawiamy prof. Wiolettą Miśkiewicz, a Sonia Wronkowska z Biblioteki Narodowej opowiada o współczesnych tendencjach w archiwistyce i dobrych praktykach oraz rozwiązaniach, które można zastosować w każdej instytucji. Poznamy różnice między upublicznieniem a upowszechnieniem, i dlaczego tak ważna jest promocja zdigitalizowanych treści.

Rozmowę z prof. Wiolettą Miśkiewicz, filozofem nauk we francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych, obecnie pracującą w Archiwum Henri Poincaré w Nancy, przeprowadziła Joanna Szaflik.

Z Sonią Wronkowską, pełnomocniczką dyrektora Biblioteki Narodowej do spraw rozwoju, rozmawiali: Joanna Skowrońska, Joanna Szaflik, Piotr Baczewski.


Podcast zrealizowała:
Joanna Skowrońska

Mastering, montaż:
Filip Wolski

Polecamy:
– Strona Biblioteki Narodowej: www.bn.org.pl
– Biblioteka cyfrowa BN: polona.pl
– Konsorcjum Dariah: dariah.pl


Film został zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Archiwa Dostępne 2021 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij