Przejdź do głównej zawartości strony

Archiwum pana Zdzisława Sochy to przykład oddolnej praktyki archiwizowania twórczości muzykantów, śpiewaków i śpiewaczek w regionie rawsko-opoczyńskim i poza nim. Celem prowadzenia archiwum jest zachowanie zapisów muzyki tradycyjnej dla przyszłych pokoleń i umożliwienie muzykom zapoznawania się ze sposobem grania starszych twórców ludowych. Autor archiwum opowiada o inspiracjach do działania, o historii jego powrotu do zainteresowania muzyką ludową w 2014 roku i odkryciu jej po długiej przerwie.

Wystąpili: Zdzisław Socha

Realizacja: Gutek Zegier, Julia Biczysko

 

Film został zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2021 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij