Przejdź do głównej zawartości strony

Archiwa Dostępne to przedsięwzięcie realizowane od 2019 roku przez Forum Muzyki Tradycyjnej, ogólnopolską federację organizacji pozarządowych popularyzujących tradycyjną muzykę wiejską w Polsce.

Długofalowym celem zaplanowanego na kilka lat projektu jest zwiększanie dostępności archiwów muzyki tradycyjnej w zbiorach instytucjonalnych, społecznych i prywatnych.

Zespół projektu Archiwa Dostępne bada dobre praktyki w instytucjach i publikuje teksty na temat metod archiwizowania, digitalizacji, przechowywania oraz udostępniania zbiorów. W 2020 roku tworzymy program szkoleń dla osób, instytucji i organizacji, które chcą rozpocząć lub kontynuować pracę nad uporządkowaniem, digitalizacją i udostępnianiem zbiorów związanych z kulturą wsi i muzyką tradycyjną. Partnerem merytorycznym pierwszego cyklu szkoleń jest Centrum Archiwistyki Społecznej.

Założenia projektu i wnioski z wizyt studyjnych w Bibliotece Narodowej oraz Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w 2019 roku zostały zaprezentowane w formie krótkiego filmu.

 

W latach 2019–2021 projekt Archiwa Dostępne był realizowany przez we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij