Przejdź do głównej zawartości strony

Dostępne online są zapisy muzyczne z Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga w trybie Music Information Retrieval! Zgromadzone przez Oskara Kolberga zasoby muzyczne to jedno z kluczowych źródeł badawczych, popularyzatorskich i artystycznych muzyki tradycyjnej. Zasoby stanowią przydatne źródło dla praktyków oraz fascynatów muzyki tradycyjnej, z czego niezmiernie się cieszymy!

Za stroną projektu: „Cyfrowa edycja zapisów muzycznych z Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga (DWOK) w postaci zakodowanej do odczytu maszynowego otwiera drogę do nowoczesnych badań muzykologicznych, w tym skomputeryzowanej analizy obliczeniowej. Należy zatem do nurtu Music Information Retrieval (MIR) i wpisuje się we współczesne działania z zakresu tworzenia cyfrowych infrastruktur badawczych w humanistyce (Digital Research Infrastructures in the Humanities)”.

Co to oznacza?
Melodie zapisane w Dziełach Wszystkich można wygodnie odsłuchać na stronie w formacie midi. Możliwe są także zaawansowane analizy dzięki oprogramowaniu WebEsAc.

Gdzie znajdę wszystkie materiały?
Na stronie kolberg.ispan.pl/dwok/tomy
Polecamy lekturę całej strony, aby dokładnie poznać projekt i jego możliwości.

Gdzie znajdę zdigitalizowane teksty Dzieł Wszystkich?
Na stronach Polony oraz Instytutu im. Oskara Kolberga

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij