W kwietniu ukazała się pierwsza płyta Kapeli Łola
„Kapela Łola” to 27 podkarpackich melodii zagranych w tradycyjnym składzie na skrzypce prym, skrzypce sekund i kontrabas. Zespół tworzą Aleksandra Siuzdak, Wojciech Dulski i Janusz Radwański. Głównie taneczny repertuar –oberki, polki, tramelki i sztajerki – czerpią od mistrzów: Jana Cebuli, Jana Boronia, Jana Marca, Władysława Pogody i wielu innych. Do udziału w nagraniach zaprosili także członków lokalnych zespołów folklorystycznych, wzbogacając ogrywane melodie o różnorodne rozśpiewane głosy.
„Łola lubi grać do tańca i robi to od 2018 roku. Grała na skromnych domówkach, nieskromnych potańcówkach i dużych imprezach. Ale czy w domu strażaka, czy w szerokim świecie, najbardziej cieszy nas widok ludzi tańczących do naszej muzyki i więź, którą wtedy zadzierzgujemy. Bez muzykantóww tancerze nie pohulajo, ale, umówmy się, bez tancerzy i my czujemy się kulawi, i smyki nam chodzą bez takiego rzozu, jak powinny. Dlatego na płytę zaprosiliśmy przyjaciół z Zespołu Ludowego „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej, Zespołu Pieśni i Tańca „Kamień” z Kamienia i Zespołu Pieśni i Tańca „Kłosowianie” ze Strzyżowa. Jesteśmy dumni, mogąc oddać wam tę muzykę z ich głosami do rąk, tak jak zawsze jesteśmy dumni, widząc ich w tańcu, gdy gramy.
Do zobaczenia na dechach!”
Jak zdobyć egzemplarz fizyczny?
Zgłoś się do Kapela Łola