Przejdź do głównej zawartości strony

Ogłaszamy nabór wniosków do nowej edycji programu Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych! Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji programu na rok 2022 upływa 13 października 2022.


Cele programu to:

  • nauczanie i upowszechnianie technik budowy, renowacji i konserwacji polskich instrumentów ludowych oraz propagowanie wiedzy o ich roli w kulturze Polski na przestrzeni dziejów metodą bezpośredniego przekazu mistrz – uczeń;
  • stworzenie podstaw do twórczości zaspokajającej potrzeby krajowego rynku muzyków i promowanie lokalnych tradycji muzycznych;
  • wykreowanie swoistego „produktu regionalnego” jako ważnego elementu tożsamości kulturowej i narodowej;
  • zainteresowanie młodego pokolenia tradycyjnymi technikami budowy, renowacji i konserwacji instrumentów ludowych oraz upowszechnienie fachu twórcy instrumentu – wspieranie młodych artystów;
  • przekazywanie przez artystów ludowych umiejętności tradycyjnego wykonawstwa w zakresie obróbki surowców, budowy, renowacji i konserwacji instrumentów, a także rekonstrukcji, renowacji i budowy instrumentów ludowych, których tworzenia zaprzestano w XIX i XX wieku oraz wiedzy o ich funkcji w kulturze.

Jak wysłać wniosek do programu Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych 2022?

Wnioski z tytułem „Program Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych – edycja 2022” należy przysyłać w wersji wydrukowanej (ważna jest data stempla pocztowego) oraz w wersji elektronicznej.

Elektroniczną wersję wniosku wyślij na adres: [email protected] (z kopią do [email protected]) do dnia 13 października 2022 r.

Wersja elektroniczna powinna zawierać zeskanowany i podpisany przez ucznia wniosek aplikacyjny wraz ze wszystkimi załącznikami, w jednym pliku PDF. Potwierdzimy otrzymanie wniosku najpóźniej w ciągu 48 godzin od jego przesłania na ww. adres poczty elektronicznej.

Komisja będzie brała pod uwagę tylko wnioski w wersji elektronicznej. Wyłonione w trybie konkursowym projekty otrzymają dofinansowanie.

Lista projektów zatwierdzonych przez komisję ogłosimy na stronie internetowej Instytutu. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem po 17 października 2022.

Budżet edycji programu na rok 2022 wynosi 47 000 złotych.

Program (realizacja warsztatów wraz z dostarczeniem wymaganej dokumentacji i sprawozdań) potrwa od 17 października do 12 grudnia 2022 roku.

Warsztaty powinny być zakończone odpowiednio wcześniej, aby w powyższym terminie możliwe było przygotowanie dokumentacji projektowej i audiowizualnej, która powinna być dostarczona do Instytutu.

Przykłady dokumentacji filmowej oraz projektów instrumentów w PDF są dostępne są na stronie NIMiT w zakładce: Pracownia Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

Obejrzyj filmy z poprzednich lat na naszym kanale YouTube!


Szczegóły programu i dokumenty do pobrania na stronie:
Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych 2022 – start naboru – NIMiT

 


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych 2022 – start naboru – NIMiT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij