Przejdź do głównej zawartości strony

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa ogłasza kolejną edycję Programu Stypendialnego dla twórców ludowych „Mistrz – Uczeń”.

Ponownie czekamy na zgłoszenia od twórców ludowych, którzy zechcą się podzielić wiedzą oraz miłośników twórczości ludowej, którzy będą chcieli zdobyć nowe umiejętności lub udoskonalić warsztat. Zgłoszenia przyjmujemy w trzech kategoriach: artysta, rzemieślnik i rękodzielnik.

Efektem zrealizowanych projektów edukacyjnych ma być wykonane przez adepta – pod okiem mistrza – dzieło (lub dzieła) sztuki ludowej, ludowego rękodzieła lub rzemiosła, wykazujące wysoki poziom artystyczny i biegłość w opanowaniu tradycyjnych umiejętności, będących przedmiotem Stypendium.

Wnioski zgłoszeniowe prosimy przesyłać do 26 marca 2023 na formularzu zamieszczonym na stronie: https://tiny.pl/wkmz6

Wnioskodawcy, którzy złożą wniosek w terminie do 20 marca 2023 roku będą informowani przez NIKiDW o stwierdzeniu we wniosku ewentualnych błędów i uchybień formalnych i otrzymają możliwość naniesienia poprawek w terminie do 26 marca 2023 roku.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznie.
– W pierwszym przypadku formularz należy wysłać na adres: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa.
– Podpisany i zeskanowany formularz zgłoszenia można również wysłać (w jednym pliku) na adres: [email protected].

Po szczegółowe informacje można się zgłaszać do Magdaleny Trzaski pod numerem telefonu 517123905.

Projekty do realizacji w ramach Programu Stypendialnego zostaną wybrane do 24 kwietnia 2023. Po tym terminie lista projektów zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu. Jeśli pełna pula środków przeznaczonych na niniejszą edycję Stypendium nie zostanie wyczerpana, Dyrektor Instytutu może w dalszym terminie ogłosić drugą turę naboru zgłoszeń.

Budżet Stypendium „Mistrz – Uczeń” edycji 2023 wynosi 400 000 zł.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

A jeśli nie znajdziecie ucznia nie martwcie się – już wkrótce będziemy mieli propozycję także dla Mistrzów działających solo.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij