Przejdź do głównej zawartości strony

Fundacja „Memo” i Kapela Brodów zachęca do dołożenia cegiełki przy produkcji nowej płyty pod roboczym tytułem „Ja Mazurki”. W zamian proponują liczne nagrody.

Dołącz się:
zrzutka.pl/ven8v9

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do wsparcia naszej zrzutki na wkład własny w projekcie dotyczącym przygotowania do nagrania, nagrania i wydania płyty CD Kapeli Brodów zawierającej 16 utworów związanych z mazurem i mazurkiem. Repertuar na płytę przygotował Witold Broda, a nagra go zespół w składzie bardzo oryginalnym:
Witold Broda – skrzypce, lira korbowa
Katarzyna Kapela – wokal, skrzypce
Piotr Śnieguła – klarnet basowy
Piotr Łyszkiewicz – klarnet basowy
Paweł Iwaszkiewicz – dudy, kozioł polski
Jakub Mielcarek – kontrabas

Jako Fundacja „Memo” w 2018r. zainicjowaliśmy serię wydawniczą dotycząca polskich tańców narodowych.

W roku 2018 i 2019 realizowaliśmy projekty dotyczące poloneza: najpierw wydaliśmy publikację autorstwa Tomasza Nowaka „Polski, Polonez, Chodzony” a rok później płytę CD Kapeli Brodów pod tym samym tytułem. W roku 2020 rozpoczęliśmy prace nad krakowiakami wydając publikację Tomasza Nowaka podejmującą temat tego tańca narodowego, z kolei w grudniu 2021 r. – wydaliśmy płytę CD Kapeli Brodów zatytułowaną „Krakowiaki”. W tym samym czasie miała miejsce kolejna premiera – tym razem trzeciej z serii książki p.t. „MAZUR/ek”. Podobnie jak poprzednie publikacje i tę napisał Tomasz Nowak, niekwestionowany specjalista z tego zakresu. Przyszła teraz pora na płytę CD Kapeli Brodów zawierającą mazury i mazurki.

Na realizację tej płyty pozyskaliśmy środki finansowe w konkursie grantowym MKIDN, realizowanym przez NIMIT a także od Fundacji Tomasza Gałki Perspektywy. Jednak wciąż jest to kwota niewystarczająca – brakuje nam kwoty na wkład własny.


Więcej informacji:
zrzutka.pl/ven8v9

Powiązane artykuły

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij