Przejdź do głównej zawartości strony

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił drugą edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską na temat kultury i dziedzictwa wsi pn. „Korzenie i skrzydła”.

 Tegoroczna edycja poświęcona jest wyłącznie pracom magisterskim.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Polski Komitet ds. UNESCO.

 Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2022 r. na adres: [email protected]

Szczegółowe informacje o Konkursie znajdują się na stronie: www.nikidw.edu.pl

Celem Konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, jest wspieranie młodych naukowców i ich promotorów – badaczy kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich oraz stymulowanie środowiska akademickiego do kontynuacji i zintensyfikowania badań w tym zakresie. Poprzez naszą inicjatywę chcemy także popularyzować wyniki oryginalnych badań naukowych poświęconych tej tematyce.

Konkurs realizuje główne zadania Instytutu, którymi są m.in. dokumentowanie, analiza i wieloaspektowa interpretacja oraz popularyzacja dziedzictwa wsi w pełnym spektrum. Pragniemy wzmocnić nurt badań nad dziedzictwem niematerialnym, materialnym, historycznym i przyrodniczym polskiej wsi, by nie tylko chronić wartości duchowe, tradycyjne umiejętności, zjawiska historyczne i obyczajowe. Przede wszystkim jednak chcemy stwarzać naukowo podbudowane systemowe narzędzia, które będą służyły tożsamości lokalnej jako znaczący czynnik rozwoju obszarów wiejskich w Polsce.

Nasz Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów wielu różnych kierunków z obszaru nauk humanistycznych, społecznych czy nauk o sztuce, w tym – stosujących w pracach dyplomowych metodologię folklorystyczną, etnologiczną i antropologiczno-kulturową. Mogą oni zgłaszać prace, niepublikowane, napisane w języku polskim, obronione w latach 2018–2022, jak również te, które nie uzyskały nagród w pierwszej edycji Konkursu za 2021 rok.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij