Przejdź do głównej zawartości strony

„W malowanych sankach” to płyta zawierająca tradycyjne polskie pastorałki i kolędy życzące, popularne dawniej, w czasach, kiedy ludzie powszechnie kolędowali po domach i przyjmowali kolędników. 

Kolędy życzące służyły zgodnie ze swoją nazwą składaniu życzeń w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wierzono, że aby się wiodło w Nowym Roku, wszyscy w rodzinie byli zdrowi i szczęśliwi należy przyjąć życzenia od kolędników, a w zamian za to hojnie ich obdarować świątecznymi przysmakami i napitkami. Kolędowanie w okresie karnawału było więc dawniej ważnym elementem życia, służyło zabawie i ważnemu obyczajowi składania życzeń noworocznych. Ludzie świętowali śpiewając i tańcząc.Na płycie grali i śpiewali:

  • Wesołe Mazurki z Pragi: Zosia Grochowska, Karolina Pryc, Wojtek Tretter, Nina Gutowska, Zuzia Wnukowska
  • Wowakin: Paula Kinaszewska – violin, vocal, Mateusz Wachowiak – polish three-row accordion, Bartłomiej Woźniak – percussion, banjolele, harmonica, vocal
  • Justyna Piernik – vocal

Nagranie – Polish Radio S4
Mixed and mastering – Bartłomiej Woźniak

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij