Przejdź do głównej zawartości strony

„Piosenki, gry i zabawy dla dzieci” to dwupłytowe wydanie, na które składa się siedemnaście ukraińskich piosenek dziecięcych oraz instrumentalne akompaniamenty do jedenastu z nich.

W nagraniach wzięły udział trzy zespoły: KRAJECZKA, czyli dzieci w wieku lat 6–13, do których dołączyły dzieci z ukraińskich rodzin poszukujących w Polsce schronienia z racji wojny. Dzieciom w kilku utworach towarzyszą śpiewacy z zespołu KRAJKA, a także ukraińscy artyści – uchodźcy. Młodym i starszym wokalistom akompaniuje kapela wirtuoza skrzypiec i rekonstruktora folkloru z Kijowa, Serhija Okhrimchuka, która od roku 2015 współpracuje z zespołem KRAJKA. W książeczce można znaleźć teksty wszystkich piosenek w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

“Twórcy i wydawcy wierzą, że album „Krajeczka/Краєчка” będzie znakomitym instrumentem integrującym dzieci polskie z dziećmi uchodźców, które nagle znalazły się z racji działań wojennych w Ukrainie, w obcym sobie, choć przyjaznym środowisku”.
Wydawnictwo: Polskie Radio S.A. 2023 
przy udziale:
Fundacji Dom Ukraiński w Przemyślu oraz Związku Ukraińców w Polsce, Oddział w Przemyślu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij