Przejdź do głównej zawartości strony

Kaja i Janusz Prusinowscy wraz z przyjaciółmi oraz Muzykancką Kompanią Dziecięcą zapraszają do świata tradycyjnych melodii opowiadających o dwóch z czterech pór roku czy – nawiązując do tytułu serii – domów słońca. Poza muzycznymi opowieściami nawiązującymi do tych momentów roku, usłyszymy również utwory porywające do tańca i zabawy. Jak brzmi w tradycji wiosna, a jak zima? Zajrzyjcie do otwartych na oścież ich domów, do których zaprowadzą nas niczym ścieżki – kolędy.

Dawno temu nasi pradziadowie nie wiedzieli, że Ziemia to trzecia planeta Układu Słonecznego, a Słońce jest ogromną gwiazdą, wokół której krążą planety, jak miriady innych planet wokół innych słońc. Zauważali jednak jego wpływ na życie. To ono świeciło i ogrzewało, dawało siłę roślinom, zwierzętom i ludziom. W Polsce przez stulecia, niczym najpiękniejsze kwiaty w słonecznym ogrodzie, wyrastały unikalne tradycje muzyczne i obyczaje, o których chcemy opowiedzieć.

Kaja i Janusz Prusinowscy

www.sluchajuchem.pl…Zima


Wiosna


Na płytach śpiewają i grają:

  • Muzykancka Kompania Dziecięca: Marysia Niwińska, Hania Prusinowska, Ignaś Koźlakiewicz, Stefan Żak, Gabrysia Burdalska, Adaś Burdalski, Filip Burdalski, Janek Koźlakiewicz, Malva Krysko, Witek Niwiński i Marysia Piszczatowska.
  • Krasnoludki, czyli najmłodsze dzieci: Frajda Bikont-Maziarz i Berek Bikont-Maziarz.
  • Kapela: Kaja Prusinowska (kapel mistrzyni), Janusz Prusinowski (kapelmistrz), Mateusz Niwiński , Kazimierz Nitkiewicz, Piotr Piszczatowski, Michał Żak, Robert Burdalski, Marta Urban-Burdalska i Ewa Koźlakiewicz.
  • Goście specjalni: Śpiewaczki z Gałek Rusinowskich (Maria Siwiec, Lena Popińska, Agata Korycka), Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca i Maniucha Bikont.

Przygotowanie i koncepcja serii: Kaja i Janusz Prusinowscy – Słuchaj Uchem

Płyta ukazuje się w serii „Źródełko”, której pomysłodawczynią jest Hanna Szczęśniak

Wydawnictwa: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Biuro „Niepodległa”

Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni: Polskie Radio Dzieciom, Radiowe Centrum Kultury Ludowej

2023

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij