Przejdź do głównej zawartości strony

Bębny na Ukrainie to projekt badawczy, dokumentacyjny i edukacyjny – realizowany jest przez Andriya Levchenko, bębnistę, który wraz w przyjaciółmi podróżuje do bębnistów z całego kraju i dokumentuje spotkania z nimi. Materiały filmowe, jak również archiwalne fotografie, fotografie starych bębnów zamieszcza w sieci. Rozpoczął również internetowy kurs gry na bębenku.

bubny.in.ua
Youtube
Facebook


Nagranie ze wsi Wiertijewka, obwód doniżyński, obwód czernihowski (północna Ukraina). Dziadek Iwan i Mykoła Mykołajowicze dzielą się swoimi przemyśleniami na temat tego, czy każdy może nauczyć się grać na bębenku? A w przerwach między filozofią grają taniec Barin.

Yukovko Ivan Yakovlevich (ur. 1929) – bębenku
Jarmolenko Mykoła Mikołajowycz (ur. 19??) – akordeon


Andriy Levchenko muzyk i badacz, który zna setki kombinacji technik bębenkowych i dziesiątki zabawnych historii o wiejskich bębnistach. Od 6 lat zajmuje się badaniami nad tradycyjnymi bębnami, w szczególności poprzez wypraw, na których uczył się gry bezpośrednio od doświadczonych muzyków z wiosek. Teraz przekazuje tę wiedzę podczas licznych warsztatów i lekcji. Posiada największą kolekcję zabytkowych ręcznie robionych bębenków na Ukrainie. Współzałożyciel projektu Ris’ i Szkoły Muzyki Tradycyjnej, gra tradycyjną muzykę taneczną w US Orchestra, z którą koncertował na międzynarodowych festiwalach w Niemczech, Litwie, Słowacji, Grecji i Polsce.

Андрій Левченко – музикант і дослідник, що знає близько сотні комбінацій прийомів гри на бубні й десятки веселих історій про сільських бубністів. Протягом останніх 6 років досліджує традиційні бубни, зокрема в експедиціях, де навчився грати безпосередньо від досвідчених музикантів з сіл. Тепер Андрій передає ці знання під час численних майстер-класів та приватних занять. Має найбільшу в Україні колекцію старовинних саморобних бубнів. Співзасновник Рисі та Школи традиційної музики, грає традиційну танцювальну музику в гурті US Orchestra, із яким об’їздив міжнародні фестивалі в Німеччині, Литві, Словаччині, Греції, Польщі.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij