Alfabet Tradycji rozpoczął publikacje postów poświęconych instrumentom. W każdy czwartek będzie można poznać nowy instrument lub grupę instrumentów ich znaczenie praktyczne i symboliczne w kulturze tradycyjnej za pośrednictwem ich profilu Instagram/alfabettradycji.
Witamy w serii postów instrumentalnych! Jako, że nasz projekt (jak sama nazwa wskazuje) jest ALFABETEM – to kontynuujemy wpisy w kolejności alfabetycznej.
W każdy czwartek będziemy brać na warsztat jeden instrument – część możecie znać z poprzednich wpisów i filmików, ale pokażemy też mniej znane instrumenty, z których część była lokalną wariacją z konkretnych mikroregionów (czym są mikroregiony poczytacie w poprzednich postach.
Wejdź na:
Instagram/alfabettradycji
www.alfabettradycji.pl
YouTube
Facebook/AlfabetTradycji
Alfabet Tradycji – to program edukacji regionalnej, obejmujący szeroki zakres działań na rzecz budowania w dzieciach pozytywnego obrazu tradycji i pogłębiania znajomości kultury swojego regionu. Dzieci poznają kulturę wybranych subregionów poprzez muzykę instrumentalną, śpiew, taniec, instrumenty muzyczne, zwyczaje, obrzędy i sztukę ludową. Działania prowadzone są przez animatorów oraz muzyków, zajmujących się tradycjami wybranych podregionów, przy współpracy ze społecznością lokalną i depozytariuszami tradycji. Celem programu jest zapoznanie dzieci ze specyfiką kultury tradycyjnej, jak również zachęcanie ich do uczestniczenia w niej jako polskim dziedzictwie kulturowym. Na Alfabet Tradycji składają się interaktywne spotkania artystyczno-edukacyjne, filmy, karty pracy – mazanki oraz warsztaty dla nauczycieli. Do tej pory Alfabet Tradycji odwiedził Biskupiznę, Region Kozła, Ziemię Kaliską, Bukówiec Górny, Pałuki i Hazy.