Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na szkolenie poświęcone zabawom muzycznym i ruchowym inspirowanym lasem i muzyką tradycyjną. Łączymy fascynację muzyką tradycyjną oraz miłość do natury.
Podczas warsztatu skupimy się na praktycznej nauce zabaw opracowanych przez nas specjalnie pod kątem powiązania elementów polskiej muzyki tradycyjnej z edukacją dotyczącą przyrody, szczególnie lasu i jego mieszkańców. Przygotowane przez nas propozycje zabaw są przemyślane pod kątem zarówno rozwoju fizycznego dzieci jak i różnorodnych aspektów edukacyjnych i wychowawczych. W trakcie szkolenia odwołamy się do różnych teorii i praktyk edukacyjnych, zwracając uwagę w jaki sposób można wykorzystać proponowane przez nas zabawy do praktycznego wspierania rozwoju dzieci.
Zależy nam na tym, aby osoby biorące udział w naszym warsztacie wyszły z gotowymi pomysłami na zabawy do wykorzystania w codziennej pracy. Propozycję kierujemy przede wszystkim do osób uczących w przedszkolach i nauczaniu początkowym jak również do tych, które pracują z dziećmi w bibliotekach, świetlicach, klubach malucha, a także rodziców i wszystkich, którym bliska jest idea korzystania z mądrości natury i tradycji w spotkaniu z dzieckiem.

Warsztat:
– Skupimy się na budowaniu połączenia z naturą przez zabawę, taniec i śpiew.
– Nauczymy Was dawnych zabaw ludowych, w które bawiły się nasze babcie i dziadkowie
– Pokażemy autorskie zabawy taneczne, bazujące na wzorcach kultury tradycyjnej

Co więcej:
– Muzyka na żywo – zagramy dla Was na skrzypcach, basetli, akordeonie, bębenku, piszczałkach i przeszkadzajkach, zagracie z nami na instrumentach, liściach i patykach.
– Materiały – zapewniamy materiały szkoleniowe w formie drukowanych broszur oraz on- line a także dostęp do naszych nagrań w formacie MP3 i linki do wielu świetnych utworów
dostępnych w internecie.
– Zaświadczenie – wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają imienne zaświadczenie o odbyciu szkolenia wystawione przez Fundację Mały Kolberg.


Plan:
10.00-14.00 pierwsza część szkolenia (4h)
14.00-15.00 przerwa obiadowa
15.15-18.00 druga część szkolenia (3h)

Miejsce:
Dom Opowieści
Hucisko 32, Gdó

Zapisy, koszty:
Koszt szkolenia: 350 zł od osoby,
Zapisy przyjmujemy na adres mailowy: [email protected]

Zapisy do 30 września.
Szkolenie odbędzie się, kiedy zgłosi się minimum 15 osób.

Informacje praktyczne:
Polecamy ubiór pozwalający na swobodne ruchy. Wygodne i ciepłe wierzchnie ubranie – większość szkolenia będziemy spędzać na zewnątrz. Miękkie, wygodne obuwie. Coś do siedzenia na trawie oraz termos lub kubek termiczny, żeby popijać sobie przez cały dzień.

Wyżywienie:
Planujemy godzinną przerwę obiadową. Wszystkim zainteresowanym osobom wyślemy propozycję i koszt wyżywienia. Przez cały czas będzie dostęp do gorącej wody. Kawa, herbata na miejscu oraz możliwość podgrzania jedzenia.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij