Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na sobotni wieczór do Ambasady Muzyki Tradycyjnej.

►►► MEŁŁ
Kapela powstała z wzajemnej sympatii, tęsknoty za dziewczyńską wrażliwością w muzyce, niespełnionej potrzeby wydobywania z basów dźwięku f i radości z oblekania bębenkowej pałki skórą. Gramy repertuar wiejskich mistrzów z rzeszowskiego, sieradzkiego, radomskiego, lubelskiego i innych regionów. Zdarza nam się sięgać po aranżacje w duchu mitycznego Tadeusza Sielanki, zwykle jednak przyglądamy się temu, z jaką finezją nasi mistrzowie rozdrabniali, ozdabiali, mełli i doprawiali ulubione melodie, podajemy je w źródłowej formie i subtelnie filtrujemy przez nasze wrażliwości, fascynacje i indywidualności. Można z nami tańczyć, można śpiewać, można wychodzić, wchodzić i wspólnie wsłuchiwać się w szaleństwa i czułości tej dzikiej, zapomnianej muzyki.

W kapeli grają:
Maria Stępień – skrzypce, bębenek, wokal
Łucja Siedlik – skrzypce, bębenek
Emilia Bolibrzuch – skrzypce, basy

►►► FILIPCZUK&GWADERA

Maciej FILIPCZUK
Skrzypek, uczeń wiejskiego mistrza Kazimierza Mety. W ramach swoich poszukiwań muzycznych skupia się na przekazie bezpośrednim mistrz-uczeń oraz zgłębia tajniki archaicznych form muzycznych Mazowsza. Muzykant grający do tańca w formie in crudo oraz lider i współtwórca wielu projektów artystycznych inspirowanych muzyką tradycyjną. Stypendysta Ministra Kultury w ramach projektów „Mazurek Vulgaris”, „MetaMuzyka” i „Arche Vivum”. Twórca projektu Maciej Filipczuk & goście weselni, stawiającego na spotkanie tu i teraz i na intensywność muzyki mierzoną ilością potu wyciśniętego z tancerzy.

Piotr GWADERA
Perkusista, akordeonista, animator łódzkiej sceny muzycznej.
Współtworzy w zespołach L.Stadt, Mister D., Odpoczno, Lautari, Little White Lies , P.K.P. , Bogowie i Marynarze Łodzi.
Współpracował ze Steven’em Bernstein’em, Marcinem Maseckim, Eugeniuszem Rebzdą, Jerzym Mazzollem, Tymonem Tymańskim, Antonim Gralakiem. Brał udział w wielu projektach muzycznych z pogranicza jazzu, rocka, muzyki eksperymentalnej, tańca współczesnego.
W 2011 roku zdobył wraz z L.Stadt, nagrodę TVP Kultura „Gwarancja Kultury” w kategorii jazz, rock. Laureat plebiscytu „Punkt dla Łodzi” w 2012 roku, w kategorii „twórcze szaleństwo”. Występował na najważniejszych festiwalach polskich (Opener Festiwal, Off Festiwal) i zagranicznych (SXSW,US; Afisha Picnic, Rosja; Indie Week, Kanada).

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20
Uczestnictwo:
25 zł*
*zbiórka na muzykantów i opłaty Ambasadowe
Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij