„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na dwudniowy warsztat (w sumie 5h zajęć) zarówno osoby, które pragną rozpocząć praktykę grę na bębenku, jak i kontynuować poznawanie tajników bębnienia.
DZIEŃ PIERWSZY będzie poświęcony zagadnieniom techniczno-praktycznym: obsłudzę i BHP bębenka, podstawowym rytmom mazurkowym i kompetencjom gry w kapeli.
DZIEŃ DRUGI DRUGI to czas poznawania stylów mistrzów bębnienia z Radomszczyzny, zaznajamianie się z ich sposobami ogrywania mazurka na bębenku i ćwiczenia praktyczne z wdrażania frazy rytmicznej do melodii skrzypcowej.
●
Katarzyna Rosik – tańczy, śpiewa, gra, projektuje. Wiedzę o muzyce tradycyjnej czerpie głównie ze spotkań muzycznych na wsi i badań terenowych. Od mistrzów muzycznego rzemiosła uczy się śpiewu, tańca, gry na bębenku. Szczególnie jej bliska jest kultura muzyczna Radomszczyzny, którą miała okazję poznawać przez spotkania z jej twórcami – Janem Gacą, śpiewaczkami z Gałek Rusinowskich, Wiesławą Gromadzką, innymi śpiewakami i tancerzami. Gry na bębenku uczy się od radomskich mistrzów rytmu – między innymi Stefana Gacy, Józefa Lipińskiego. Gra w kapeli z Katarzyną Zedel i Martą Domachowską oraz gościnnie w kapeli Wiesławy Gromadzkiej.
Prowadzi warsztaty bębenkowe i śpiewu. Jest animatorką i popularyzatorką muzyki tradycyjnej. Prowadzi portal muzykatradycyjna.pl. Jest członkinią Forum Muzyki Tradycyjnej, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz Stowarzyszenia Dom Tańca. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Mieszka w Toruniu.
Terminy:
7–8 LIS 2022
PONIEDZIAŁEK
18:00–20:00
WTOREK
18:00–21:00
Koszty:
50 PLN
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Formularz zgłoszeniowy:
forms.gle…
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).
Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.
Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie