Przejdź do głównej zawartości strony

Fundacja Muzyka Kresów zaprasza na warsztaty głosowe organizowane w ramach Rocznej Szkoły Muzyki Tradycyjnej.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Szokaluk. Na program warsztatów złożą się pieśni z Roztocza, przede wszystkim rodzinne – pogrzebowe i weselne oraz zalotne.

Warsztaty zakończą się otwartym spotkaniem śpiewaczym z grupą męską prowadzoną przez Roberta Burdalskiego. Spotkamy się przy wspólnym stole, żeby śpiewać pieśni pogrzebowe i żałobne w intencji zmarłych.

Agnieszka Szokaluk:
Badaniem, dokumentacją, popularyzacją i praktyką śpiewu tradycyjnego Lubelszczyzny zajmuje się od 2000 roku. W sposób szczególny skupia się na tradycjach śpiewaczych Roztocza i Polesia Lubelskiego, prowadząc tam szerokie badania, ucząc się i podejmując muzyczną współpracę z wybitnymi śpiewaczkami z tych regionów. Od 2007 prowadzi warsztaty śpiewacze dla różnych grup, również w środowiskach lokalnych. Duża część z nich prowadzona jest wspólnie z wiejskimi śpiewaczkami. Uczestniczka wielu grup i projektów muzycznych (Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej przy Fundacji Muzyka Kresów, Zespół Ewy Grochowskiej, „Muzyka jednej wsi” Łukowa, Ałotuło, „Roztocze Kolberga”, obecnie „Obłoka” i „Polesie_PL”), współorganizatorka projektów edukacyjnych, festiwali, wydawnictw w ramach działań Towarzystwa dla Natury i Człowieka (m.in. „Pieśni Bagien” encyklopedia muzyki tradycyjnej MuzykaRoztocza.pl i MuzykaPolesia.net, „Fanfara”), współredaktorka książek i płyt poświęconych muzyce tradycyjnej Roztocza: „Dajcie stołka cisowego”, „Przy onej dolinie” i „Łuhom, łuhom ponad Buhom”.
W 2015 roku i w 2020 roku stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plan warsztatów:
Sobota (29.10):
10:30–13.30 i 14.30–17.30
Niedziela (30.10):
10.30–13.30 i 14.30–16.30
18:00–19:30 (spotkanie śpiewacze)

Miejsce:
Warsztaty odbędą się w Warszawie w sali prób Teatru Studio.

Koszt warsztatów:
150 zł

Zapisy przez maila:
[email protected]

Ilość miejsc ograniczona!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij