Rozśpiewana wiosna – wielkanocne tradycje kolędnicze i obrzędowość wiosenna w pracy z dziećmi. Warsztaty dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, animatorów oraz osób zainteresowanych pracą z dziećmi.
W programie:
Tradycyjne zabawy ruchowe, wiosenne pieśni kolędnicze z różnych stron Polski, elementy rękodzieła oraz formy włączania tradycji i obrzędowości związanej z wiosną w pracę z dziećmi.
Prowadząca:
Karolina Ociepka – językoznawczyni (UAM), menedżerka i animatorka kultury (Łotewska Akademia Kultury). Pomysłodawczyni i współtwórczyni programu edukacji regionalnej „Alfabet Tradycji”, kompanii artystycznej „Mozaika” oraz cyklu „Pograjki – interaktywne koncerty w Bramie Poznania”. Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021. W ramach stypendium tworzy stronę internetową zawierającą informacje i materiały do pracy z dziećmi dotyczące wielkanocnych tradycji kolędniczych. W latach 2007–2009 pracowała w Komisji UNESCO na Łotwie, realizując projekty związane z ochroną dziedzictwa niematerialnego regionu bałtyckiego. Od 2009 r. prowadzi interaktywne spektakle i koncerty dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Od 2013 r. współtworzy kapelę Przodki, w której gra na polskich bębnach tradycyjnych. W bieżącym roku współprowadzi w Polskim Radiu Dzieciom „Źródełko” – audycję o muzyce tradycyjnej. Słowem – kręci się głównie wokół tradycji i dzieci. A skoro mowa o kręceniu, bardzo lubi tańczyć – oberki i nie tylko. Mówią, że to po pradziadku Piotrze, który był ponoć najbardziej charakternym tancerzem na Pomykowie koło Przysuchy, skąd pochodzi.
Rozśpiewana wiosna:
Facebook/rozspiewanawiosna/
Czas:
30 marca 2022, środa, 14:00–20:00
Miejsce:
Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
ul. Daszyńskiego 5, Radom
Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona
Zapisy:
[email protected]
Warsztaty odbywają się w Warszawie, Radomiu, Wrocławiu i Poznaniu, dlatego w zgłoszeniu proszę zaznaczyć, na który warsztat się zgłaszasz (miasto, termin). Proszę również o podanie imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu Pokaż mniej
Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie