Przejdź do głównej zawartości strony

Warsztaty kolęd zapomnianych — cykl 4 spotkań warsztatowych dla kobiet prowadzonych przez Joannę Szaflik.

Warsztaty w oparciu o kolędy tradycyjne i pastorałki skupią się zarówno na opracowaniu mało znanego wiejskiego repertuaru świątecznego i około noworocznego, jak na rozwoju umiejętności wokalnych oraz techniki związanej z tradycyjnym śpiewem wiejskim. Szczególną uwagę poświęcę odkrywaniu własnego brzmienia i tembru głosu. Będziemy wykonywać zarówno ćwiczenia oddechowe i emisyjne, jak i pracować z indywidualnymi nastawieniami, blokadami i przekonaniami związanymi z własnym głosem.

Warsztaty będą miały charakter rozwojowy i dotkną również sfery emocjonalnej, gdyż to właśnie nasz głos jest ważnym narzędziem ekspresji osobistej.
Aby przyjść na warsztaty nie musisz umieć śpiewać, ale dobrze żebyś umiała powtórzyć usłyszany dźwięk.
Na warsztatach tych będziemy się rozwijać, w kierunku osiągnięcia kilku długoterminowych celów:
1. Poznanie mało znanego repertuaru kolędowego.
2. Śpiewać tak żeby inni mieli przyjemność ze słuchania nas.
3. Mieć przyjemność z własnego śpiewania.
4. Śpiewać bez wysiłku.
5. Polubić własny głos.
6. Zdobyć odwagę na kontynuację tradycji wśród bliskich i dzielić się śpiewem.

JOANNA SZAFLIK / Poznań / prowadzenie warsztatów/ organizacja
Członkini Stowarzyszenia „Dom Tańca Poznań”, psycholożka (UAM), etnomuzykolożka (IM UW), stypendystka ministra MKiDN 2020 r.
Od 2004 r. Śpiewa pieśni tradycyjne, ucząc się od mistrzów starego i młodego pokolenia. Od 2012 r. zajmuje się głównie muzyką kaliską, sieradzką oraz biskupiańską, prowadząc badania terenowe oraz studiując nagrania archiwalne. Od 2013 r. jest członkinią kapeli Przodki (śpiew i gra na basach). Jest psychologiem, coachem i trenerką grup, co stanowi podstawę jej umiejętności w pracy z ludźmi. Uczy śpiewu tradycyjnego i prowadzi warsztaty edukacyjne zarówno dorosłych jak i dzieci. Była edukatorką w ramach „Małego Kolberga” w Kaliszu oraz kuratorką koncertów „Muzyka Dorzecza Prosny” i „Oksytania-Sieradzkie. Podróż na trzy.” w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata (Warszawa). Jest producentką i kierownikiem muzycznym płyty „Lala gąski na gałązki – muzyczne tradycje dziecięce Biskupizny”, która otrzymała III nagrodę w konkursie Fonogram Źródeł 2018. Współtwórczyni programu „Alfabet Tradycji”. Założycielka polsko-francuskiego projektu muzycznego: Trancexpress.

Czas:
23 i 30 listopada
oraz 7 i 14 grudnia 2021 r.
godz. 19:00–21:00

Miejsce:
Stowarzyszenie Jeden Świat – SCI Poland
Poznań, ul. Sienkiewicza 7

Zapisy:
[email protected]

Cena:
220 zł (cały cykl)

Liczba miejsc ograniczona.

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij