Zapraszamy na cykliczne warsztaty tradycyjnych wielogłosowych PIEŚNI BIAŁORUSKICH.
OD LUTEGO Spotkania odbywają się we czwartki, godz. 17.15-19.00.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich:
– zainteresowanych nauką emisji głosu i śpiewu ludowego,
– chcących lepiej poznać i rozwinąć swoje wokalne możliwości,
– zainteresowanych poznaniem tradycji śpiewu i charakterystycznych elementów techniki śpiewaczej Białorusi.
Jak pisze prowadząca:
„Jestem wielką fanką języka białoruskiego, dlatego zapraszam również osoby z Białorusi, które chcą mieć sposobność by rozmawiać w tym języku podczas zajęć i lepiej poznać tradycję muzyczną swojego kraju. Na zajęciach będziemy skupiać się na poznaniu pieśni obrzędowych i lirycznych pochodzących głównie z południowych terenów Białorusi. Będziemy korzystać z bogatych zbiorów archiwalnych, jak i nagrań pochodzących z badań terenowych. Zajęcia będą uzupełnione ćwiczeniami z emisji głosu i świadomości ciała”.
O Prowadzącej:
Karolina Podrucka – śpiewaczka, pedagog, kulturoznawca, uczennica wiejskich muzykantów. Od ponad 15 lat zajmuje się śpiewem tradycyjnym zgłębiając niuanse tradycji muzycznych Mazowsza, Ukrainy i Białorusi. Członkini zespołu „Z Lasu” wykonującego pieśni Polesia ukraińskiego i białoruskiego oraz bębnistka i śpiewaczka w „Kapeli Dorosza”.
Swoje umiejętności i wiedzę zdobywała podczas badań terenowych prowadzonych w Ukrainie, Rosji, Białorusi (m.in. wraz ze stowarzyszeniem SET bel. Студэ́нцкае этнаграфі́чнае тавары́ства), uczestnicząc w projektach teatralno-muzycznych („Gilgamesz”, „Missa Pagana”, „Song of Songs”, „Olmany-Interludium”) warsztatach śpiewu oraz codziennej pracy pedagogicznej.
Na zajęciach wykorzystuje elementy pracy z ciałem i oddechem, tak by pomóc w świadomym i swobodnym korzystaniu z głosu i tradycyjnej emisji.
Miejsce spotkań:
AlleArte, Brzeska 24, lok. 419, Warszawa
Dojazd:
Metro Dworzec Wileński (350 m od stacji)
Koszt udziału:
300 zł miesięcznie (płatne z góry). Szczegóły dotyczące płatności podane zostaną mailowo zgłoszonym uczestnikom. Wystawiamy faktury.
Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/y6RnBELP6c8H85pQ6
Więcej informacji:
[email protected]. tel: 501.33.20.21
Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie