Kalendarz

Wesołe Mazurki z Pragi – koncert kolędniczy

  • 14.12.2019
  • 11.00
  • Warszawa
  • Koncerty

„W tej kolędzie, co dziś będzie, każdy się ucieszy!

Dzieci i młodzież z zespołu Wesołe Mazurki z Pragi specjalizujący się w wykonywaniu muzyki tradycyjnej – zaśpiewają i zagrają pastorałki, kolędy życzące oraz noworoczne. Poznamy zabawy świąteczne, które przez wieki towarzyszyły okresowi Świąt Bożonarodzeniowych i przyjściu Nowego Roku.

Zapraszamy Was do wspólnego śpiewu i zabawy, bo jest to czas radości i żartów. Czas fikania koziołków z kozą, przebierania się, tańca, śpiewu. Zapatrzmy się na światło i na gwiazdę, by szybciej minęła ciemność rozjaśniona dobrą nowiną, radością i wspólnym świętowaniem.

Koncert poprowadzą dzieci, towarzyszyć im będzie kierowniczka artystyczna zespołu Paula Kinaszewska.
Tego dnia w Domu Kultury zabrzmią skrzypce, klarnet, baraban, basy, banjolele, bęben obręczowy.

Muzyka tradycyjna odznacza się ludyczną radością, swobodą interpretacyjną i energią. Dzieci grają ze słuchu, jeżdżą na warsztaty do mistrzów tradycji ze wsi, m.in. do nagradzanej wieloma nagrodami uznanej śpiewaczki Marii Siwiec, a także równie zasłużonego skrzypka Jana Kmity. Ich nauczycielka i założycielka Paula Kinaszewska gra w Wowakin Trio – koncertującym na najważniejszych festiwalach międzynarodowych w Polsce. Zespół podróżuje też z warsztatami i koncertami muzyki folkowej i tradycyjnej po świecie.

 

Miejsce: 
Dom Kultury TuPraga

Wstęp wolny

Organizator:
Dom Kultury TuPraga

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie