Kalendarz

Tabor Lubelski – Piotrowice 2021

  • od 16.08.2021
  • do 22.08.2021
  • Piotrowice
  • Festiwale|Przeglądy
  • Potańcówki
  • Warsztaty

Ponownie zapraszamy na letnią szkołę tradycyjnej muzyki regionu lubelskiego. Przygotujcie się na tydzień wypełniony warsztatami śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz potańcówkami do rana.

W PROGRAMIE:
● Warsztaty instrumentalne dla początkujących i zaawansowanych. Prowadzący Przemysław Łozowski
● Warsztaty tańca dla początkujących i zaawansowanych. Prowadzący Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
● Warsztaty śpiewu. Prowadząca Regina Wróbel
● Warsztaty teatralne. Prowadząca Małgorzata Wojcieszuk.
● Warsztaty improwizacji werbalnej (układanie własnych tekstów przyśpiewek. Prowadzący Andrzej Samborski.
Do udziału w warsztatach instrumentalnych konieczny jest własny instrument.

 

PROWADZĄCY:

Przemysław Łozowski – warsztaty instrumentalne. Prezes Fundacji „Borówek 27” „Absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale teorii muzyki, kompozycji i wychowania muzycznego w Łodzi. Od 7 roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej w Lublinie i wyrastał w duchu tradycji muzycznych regionu. Założyciel i lider Chojzes Klezmorim - orkiestry nawiązującej repertuarem i brzmieniem do przedwojennych orkiestr żydowskich. Laureat festiwali min. Nowa Tradycja z zespołami Ania z Zielonego Wzgórza czy wspomniana Chojzes Klezmorim. Współtwórca Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego. Prowadzący warsztaty muzyczne w różnych projektach związanych z muzyką tradycyjną regionu lubelskiego m. in. Rozstajne Drogi. Założyciel The SuperTonicOrchestra, The Dulcis Polonia Choir, Navan Road MusicArtsSociety, Kapela na Wesela, Polska Orkiestra w Droghedzie.”

Regina Wróbel – śpiew. Pani Regina z Osmolic Drugich jest wielokrotną uczestniczką i laureatką Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu nad Wisłą. W ubiegłym roku 2020 zdobyła z Kaliną Różycką drugą nagrodę w kategorii mistrz-uczeń. Jej bogaty repertuar stanowią zarówno pieśni obrzędowe jak i przygodne.

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy Od blisko 20 lat prowadzą warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie pochodzących m.in z takich regionów jak Mazowsze, Radomskie, Wielkopolska oraz Rzeszowskie. Stale współpracują przy projektach realizowanych m.in. przez IMiT, NIFC, IAM. Uczyli się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Piotr jest współzałożycielem warszawskiego stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Jest również autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym (m.in. takie projekty jak : Dechy, Rzuć blagę i chodź potańczyć na Pragę, Tabor Domu Tańca, Korzenie, TaniecTradycyjny.pl. Współpracował przez wiele lat jako aktor oraz choreograf z off-owym teatrem „Scena Lubelska 30/32” (przedstawienia „Kalewala”, „Dawid”, „Gilgamesz”, „Czarna Mańka – królowa przedmieścia”), a także z Teatrem Narodowym w Warszawie oraz Teatrem Polskim. Wraz z kapelą Janusz Prusinowski Trio koncertował i prowadził warsztaty w większości krajów Europejskich, a także w Azji i Ameryce Północnej (m.in. Carnegie Hall NY, Chicago Symphony Center). Jest pięciokrotnym stypendystą MKiDN dziedzinie tańca i animacji kulturalnej (1993, 2003, 2006, 2008, 2013). Tegoroczny Laureat Nowej Tradycji w 2021. Lider zespołu „Zwierucha”.
Małgorzata Wojcieszuk - warsztaty teatralne. Pedagog, animator kultury, nauczyciel tańca i choreograf. Swoje pasję realizuję poprzez Zespół Tańca Dawnego ,,Belriguardo", który założyła w 2001 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Obecnie w repertuarze zespołu znajdują się tańce i spektakle taneczne średniowieczne, renesansowe, barokowe i XIX wieczne. Uczy tańca dzieci, młodzież, dorosłych, a także osoby z niepełnosprawnością. Przez kilka lat prowadziła autorskie zajęcia z choreoterapii na Pedagogice KUL.

Andrzej Samborski – warsztaty improwizacji werbalnej. Jest twórcą krótkich form literackich, śpiewającym poetą, tworzącym teksty własnych piosenek oraz tłumaczem poezji. Autor zbiorów krótkich form: „To się śpiewa, to się tańczy”, „Na śmiech i życie”. Zdobywca m.in.: III miejsca w turnieju jednego wiersza podczas XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, I miejsca na VI Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie oraz wyróżnienia w tegorocznym XXVII Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

 

Miejsce:
Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach

Zapisy:
wwwforms.gle...
Ilość miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Po wypełnieniu rejestracji prześlemy informację o zakwalifikowaniu się do grup warsztatowych.

Opłaty:
550 zł za osobę dorosłą | dzieci w wieku szkolnym 275 zł | dzieci do siódmego roku życia bezpłatnie.
W cenie noclegi w sali gimnastycznej szkoły (potrzebna karimata i śpiwór) lub miejsce namiotowe przy Domu Kultury (dostęp do toalet i pryszniców w szkole).
Możliwość zamówienia obiadów (cena około 30zł od osoby). Śniadanie i kolacja we własnym zakresie.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie