Kalendarz

Legendy miejskie o prawie autorskim a nagrania archiwalne muzyki tradycyjnej – webinarium

  • 22.11.2021
  • 18.00
  • online
  • Online

Forum Muzyki Tradycyjnej wspiera środowisko osób, instytucji i organizacji, które chcą rozpocząć lub kontynuować pracę nad uporządkowaniem, digitalizacją i udostępnianiem zbiorów związanych z kulturą wsi i muzyką tradycyjną a także twórczo przetwarzać, wykorzystywać i upowszechniać nagrania archiwalne muzyki tradycyjnej. W ramach projektu Archiwa Dostępne zapraszamy na spotkanie z prawnikiem, specjalistą w dziedzinie własności intelektualnej, prawa autorskiego i praw pokrewnych, Michałem Siciarkiem.

Chcesz używać nagrań archiwalnych muzyki tradycyjnej w swojej działalności, ale masz wątpliwości prawne?
Nie wiesz jak interpretować prawo autorskie w przypadku interesujących Cię nagrań?
Masz wątpliwości czy Twoje przekonania dotyczące stosowania prawa autorskiego do nagrań archiwalnych są oparte na legendach miejskich czy na rzetelnej wiedzy?

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Siciarkiem – prawnikiem, specjalistą w dziedzinie własności intelektualnej, prawa autorskiego i praw pokrewnych.

O PROWADZĄCYM
Michał Siciarek, absolwent muzykologii i prawa, pracuje jako prawnik od 1996, adwokat od 2004, specjalizuje się w prawie autorskim, znakach towarowych, nieuczciwej konkurencji.

DLA KOGO?
Dla kolekcjonerów, dokumentalistów, badaczy, organizacji pozarządowych i instytucji.
Do udziału w szkoleniach zachęcamy wszystkich, którzy gromadzą lub przechowują materiały dokumentujące muzykę tradycyjną, a także tych, którzy chcą te materiały wykorzystywać, upowszechniać i dawać im nowe życie.

KIEDY
22 listopada 2021 (poniedziałek) o 18.00

GDZIE
Na platformie Zoom
(link do spotkania zostanie wysłany w dniu szkolenia na adresy mailowe podane przy rejestracji)

ZAPISY
https://forms.gle/jcgFS7VZByR54ws57
Bezpośredni link do rejestracji na webinarium zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail w dniu szkolenia. Udział jest bezpłatny.

KONTAKT
Zapraszamy do kontaktu mailowego oraz do śledzenia strony projektu Archiwa Dostępne na Facebooku.
facebook.com/ArchiwaDostepne

 

Organizator:
Archiwa Dostępne

Forum Muzyki Tradycyjnej

Program Archiwa Dostępne jest realizowany przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie